Darování bytu s věcným břemenem

Dotaz:

Dobrý den, teta bezúplatně darovala mé mamce byt a v darovací smlouvě bylo zahrnuto věcné břemeno dožití. Následně byt mamka darovala mně. Daň darovací se díky II. a I. skupině neplatila. Ale jak je to s daní z převodu nemovitosti? Měli jsme povinnost ji platit? Tedy jak mamka, tak pak následně znovu já? Pokud ano, existuje alespoň nějaká šance na prominutí úroků z prodlení? K darování došlo na jaře 2011. Nevím zda se to řídí daní darovací nebo daní z převodu nemovitosti.

Číst dál: Darování bytu s věcným...

Nepřihlášení nového majitele k dani z nemovitosti

Dotaz:

Chtel jsem se zeptat.Prevedla jsem domek darovaci smlouvou na sestiletou dcerku v prubehu roku 2010.Nedopatrenim jsme zapomneli nahlasit zmenu majitele pro dan z nemovitosti.Prosim o radu.Je nejaka promlceci lhuta?Ci co nam hrozi a jak postupovat, aby sankce byly co nejmensi .Doposud jsme zmenu majitele nehlasili ani dan neplatili.

Číst dál: Nepřihlášení nového majitele...

Prodej domu s hypotékou

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se platí daň když se prodává formou přenechání hypotéky.Můj bratr postavil dům na hypotéku, bohužel se rozešli s partnerkou a dohodli se dům prodat.to se jim půl roku nedařilo až teď se našli lidé kteří přebírají jejich hypotéku a bratr a jeho bívalá partnerka nic navíc nedostanou.odešli oba do obecních bytů takže nevlastní nic.musí platit nějakou daň? Hypotéku přenechávají na částku 2.200.000

Číst dál: Prodej domu s hypotékou