Příjmy a přiznání ve dvou státech

Prosim o radu ohledem podani danoveho priznani fyzicke osoby z prijmu ze zavisle cinnosti.
Jsem Slovak s trvalym pobytem v SR. V roce 2014 jsem denne dojizdel pul roku do zamestnani v CR od 1.1.2014 do 31.5.2014. Byl to pracovni pomer na dobu urcitou. Zamestnavatel odvadel vsechny statem stanovene odvody a poplatky. V CR jsem se zdrzoval jenom v pracovni dobe (8h denne bez vikendu) a dobe nutne na prichod do prace a z prace. Z toho predpokladam plyne, ze jsem danovy rezident SR. Od 1.6.2014 do 21.9.2014 jsem byl veden na urade prace SR. V teto dobe jsem pobiral podporu v nezamestnanosti a vykonaval dohodu o pracovni cinnosti na SR, prijem z ni nikdy nepresahl hodnotu pro zastaveni vyplaceni podpory v nezamestnanosti stanovene SR. Od 22.9.2014 jsem zamestnancem slovenske firmy na dobu urcitou (rok). Chci se zeptat, mam podavat danove priznani jenom na SR nebo je nutne podat i danove priznani v CR? Pokud v obou statech, musim zapocitat vsechny prijmy za rok 2014 v obou statech, tzn. v ceskem zapocitam prijmy ze SR a v slovenskem prijmy z CR? Nebo lze podavat v CR jenom danove priznani z ceskych prijmu a ve slovenskem ze slovenskych? Predem dekuji za Vasi odpoved.

Kritéria pro stanovení daňové rezidence najdete na mých webových stránkách viz http://www.dane-krizova.cz/cs/otazky-a-odpovedi-1/otazky-z-poradny/mezinarodni-zdanovani
Daňovou rezidenci je potřeba stanovit pro všechny období roku, tzn. může se stát, že budete část zdaňovacího období český a jinou část slovenský daňový rezident. Nebo můžete být vyhodnocen za slovenského daňového rezidenta za celé zdaňovací období roku 2014. Poplatník zdaňuje svoje celosvětové příjmy ve státě, kterého je daňovým rezidentem. To znamená, že pokud jste např. za období od 1. 1. 2014 do 31. 5. 2014 považován za slovenského daňového rezidenta, s příjmy ze zdrojů v zahraničí – zaměstnání v ČR, přiznáváte na Slovensku všechny příjmy, tzn. i ty již jednou zdaněné v České republice. V této souvislosti upozorňuji na výjimku, která umožňuje zdanit příjmy za zaměstnání v ČR výhradně ve státě daňové rezidence poplatníka (viz čl. 14 smlouvy o zamezení dvojího zdanění uzavřené mezi ČR a SR – status zaměstnavatele). Pokud jste ale, za zmíněné období, považován za českého daňového rezidenta, podáte daňové přiznání jenom v ČR. V tomto případě je totiž Česká republika považována jako za stát daňové rezidence tak i za stát zdroje příjmů.