Placení SP a ZP při souběhu DPP

Chci se zeptat jak je to se sociálním pojištěním, když kluk ztratil statut studenta (úspěšně skončil 4. ročník a rozhodl se dělat maturitu příští rok na jaře) pracuje na DPP zatím u jedné společnosti a má nabídky na další DPP od dvou jiných společností. U každé počítáme s příjmem do 10.000 měsíčně, přihlášení na ZP provedeme v tomto měsíci a bude si to platit sám. Počítám že sociální/nemoc pojištění nemusí platit. Ale nejsem si celkem jistý, když bude mít 3 DPP. Počítá se tady souběh 3 smluv nebo ne a musí platit sociálku nebo ne? Jak je to z daňovým přiznáním, musí jej na začátku roku podávat a v tom případě není povinen podat taky přiznání na ČSSZ, protože měl příjem od tří zaměstnavatelů na DPP, ale neplatil soc. pojištění? Kolik bude platit ZP - 1148Kč? Děkuji

Číst dál: Placení SP a ZP při souběhu...

Přeplatek na pojistném

Zaměstnanci bylo omylem sráženo sociální pojištění i po dosažení maximálního vyměřovacího základu (u jednoho zaměstnavatele) za rok 2013. Musíme vyhotovit opravné přehledy a požádat ČSSZ o vrácení přeplatku? Zaměstnanec si za rok 2013 už podal daňové přiznání. Jak máme vyřešit vrácení přeplatku na dani za rok 2013?

 

Číst dál: Přeplatek na pojistném

Příjmy ze zahraničí

Fyzická osoba, zaměstnanec, daňový rezident ČR, má příjmy ze zaměstnání v Saudské Arábii. Obdobně pracoval v Saudské Arábii i v loňském roce a účetní firma, která mu dělala přiznání k dani z příjmů, na řádku č. 32 vyčíslila tzv. hypotetické příspěvky na sociální pojištění. Tato částka se rovnala asi 10 % zdanitelných příjmů z řádku č. 31. Jak k této částce firma došla, případně, jak postupovat letos?

Číst dál: Příjmy ze zahraničí

Opravné přehledy

Dotaz:

Dobrý den, jsem OSVČ a uplatňuji výdaje procentem. V 12/2010 jsem přerušila podnikání a dosud jsem je neobnovila. V 12/2010 mi zůstala pohledávka, která mi byla zaplacena v 01/2011. Chápu dobře, že tuto pohledávku jsem podle §23 odst 8 měla zahrnout již do přiznání 2010? A pokud teď budu podávat přiznání dodatečné, musím podat i opravný přehled na SP a ZP, nebo pro účely pojištění příjem vykazuji až podle skutečné platby, tj. za rok 2011?

Číst dál: Opravné přehledy